Cemal Şenaslan, kendisini diş doktoru olarak tanıtarak Hakan Yıldırım’a diş muayenesi yapmış ve bir şekilde 4 dişinin çekilmesi gerektiğini belirtmişti. İlerleyen süreçte ortaya çıkan gerçek ise oldukça ilginç oldu. Hakan Yıldırım’ın dişlerini çeken kişi, temizlik görevlisi olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Şenaslan, ‘diploması olmadığı halde diş hekimliğine ilişkin hasta tedavi etme’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, mahkeme hükmünü açıklamama kararı aldı, yani Şenaslan, 5 yıl altı alınan suçlar için hapse girmeyecek.

Olay, Hakan Yıldırım’ın ağrıları nedeniyle başvurduğu diş kliniğinde yaşanan durumu ortaya çıkardı.

1000 LİRA ÜCRET ALDI'Profesör Kabus' Olarak Bilinen Sözde Doktor İddianamesi Hazırlandı!

‘Profesör Kabus’ Olarak Bilinen Sözde Doktor İddianamesi Hazırlandı!

Diş çekimi sırasında dayanılmaz derecede canı yanan Hakan Yıldırım’a reçete yazan Cemal Şenaslan, 1000 lira muayene ücreti alarak fiş veya fatura ödemeden hastayı gönderdi. Dişleri çekildikten sonra yüzü balon gibi şişen ve dayanılmaz acılar çeken Hakan Yıldırım, ilaçlarını almak için eczaneye gitti. Eczacı ilaç ücretini isteyince, Hakan Yıldırım SGK’lı olduğunu ve ücret talep edilmemesi gerektiğini söyledi. Eczacının reçetenin kaşesiz olduğunu, kaşe imza yapılırsa ücret ödemeyeceğini söylemesi üzerine Hakan Yıldırım, dişlerini çektirdiği muayenehaneye gitti. Muayenedeki doktor İbrahim Levent Ç., ‘Tedavini kim yaptıysa o yapsın kaşeyi, Cemal benim temizlikçimdir, akşamları gelip temizlik yapar’ deyince Hakan Yıldırım’ın dünyası başına yıkıldı.

HAPİS CEZASI VERİLDİ

Müvekkilinin dişinin daha da kötüye gitmesi üzerine devlet hastanesinin acil servisine gittiğini dilekçesinde belirten Hakan Yıldırım’ın avukatı Oğuzhan Er, “Cemal Şenaslan hakkında, diplomasız olarak diş hekimliği mesleğini icra ettiği gerekçesiyle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştır” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *