AK Partili Mustafa Atmani, Atmani Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin eski Başkanı olarak, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alev Esercan’ı hastaları azarlamakla itham etti.

SESSİZ KALAMAYIZSağlık çalışanı İbrahim Hayri Özen geçirdiği kazada ailesiyle birlikte hayatını kaybetti!

Sağlık çalışanı İbrahim Hayri Özen geçirdiği kazada ailesiyle birlikte hayatını kaybetti!

AK Parti üyesi ve Atmani Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin eski Başkanı olan Mustafa Atmani, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Alev Esercan’ı hastaları azarlamakla suçladığı bir sosyal medya paylaşımı yaptı. Paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Vali Salih Ayhan’ı etiketleyen Atmani, “Baştabip hanımefendi kendi keyfine göre at koşturup hastaları azarlıyor. Urfa halkı olarak buna sessiz kalamayız. Türk doktorlarına saygımız sonsuzdur ama hak yiyen doktorların Allah belasını versin” ifadelerini kullandı. Paylaşıma Ayşegül Cevahir isimli bir kişi de yorum yaparak Esercan’ı “Egosundan geçilmiyor” şeklinde suçladı.

NEDEN DOKTOR SIKINTISI SORGULANMAZ?!

Atmani’nin paylaştığı videoda poliklinikte sıra bekleyen hasta ve hasta yakınlarının tepkileri yer aldı.  Bu durum haliyle Doktor sıkıntısını da gündeme getirdi. Bedir İzol,  ”Doktor hanım napabilir bu kalabalık karşısında? Kimse neden doktor sıkıntısı  var diye sorgulamaz. Sorun bu değil, nüfusun fazla olması ve doktorların yetersiz kalması. Halkı kin ve nefrete sürüklemeyin.’ ifadelerini kullandı.

BU YÜZDEN URFA’DA DOKTOR KALMIYOR

İbrahim.ey adlı sosyal medya kullanıcısı ise Atmani’ye tepki göstererek; ”Başhekim olmuş ama hasta muayenesi yapıyor, kapıdaki yoğunluğa bak. Hangi başhekim hasta bakıyor, ameliyat yapıyor? Utanmıyor musunuz emeğiyle çalışan insanlara iftira atmaya. O yüzden Urfa’da doktor kalmıyor” yorumunu paylaştı.

(Kaynak: Baraj )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *