MEMUR MAAŞI 30 BİN LİRA OLMASI LAZIMMaaş Artışında Nitelikli Personelin Beklentileri Karşılanmadı!

Maaş Artışında Nitelikli Personelin Beklentileri Karşılanmadı!

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın seçim döneminde memurlara verdiği 22 bin lira zam sözünün ancak bugün itibarıyla 30 bin lira olması halinde gerçekleşebileceğini belirtti.” şeklinde ifadeler kullandı.

EMEKLİLERE ASGARİ ÜCRETLE ORANTILI ZAM YAPILMALI

Emekli maaşlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Zam konusunda bugün itibarıyla dikkate alınması gereken önemli bir husus, emeklilere en azından asgari ücretle orantılı bir şekilde zam yapılmasıdır.” şeklinde konuştu.

MUHTAR MAAŞLARI, MEMUR MAAŞLARINA ENDEKSLİ OLMALI

Devlet ile halk arasında köprü vazifesi gören muhtar maaşlarının da memur maaşına endeksli artması gerektiğini belirten Çalışkan, “Muhtarların hizmet verdiği halktan beklenti içerisine girmemesi açısından en azından memur maaşına endeksli zam alması gerekir.” dedi.

ÇOKLU MAAŞ UYGULAMASINA SON VERİLMELİ

Toplumda ve basında zaman zaman eleştiri konusu olan çoklu maaş konusuna da vurgu yapan Çalışkan, “Bütün bunlarla beraber kamuda yaygın olan, halkımızı rahatsız eden çoklu maaş uygulamasına da son verilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *