Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı 8 bin sürekli işçi alımı ilanının ardından, kura çekimi tarihleri merakla bekleniyordu. Bakan Koca’nın açıklamalarına göre, kura çekimi için net bir tarih belirlendi.

BAKAN KOCA DUYURDU

Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Nisan’ın 4’ünde çekiliş var. Mülakat filan yok, doğrudan direk atama. Canlı, herkesin görebileceği şekilde, Youtube üzerinden noter huzurunda 8 binin çekilişi olacak.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Mülakat olmadan, ÖSYM puanı ile doğrudan atanma. Bolu’da bir baba sevincini paylaştı. Bir soruya cevaben de, İŞKUR üzerinden, yine mülakat olmadan, noter huzurunda çekilişle yapılacak 8.000 işçi alımıyla ilgili bilgi verdik.” dedi.

Taşra teşkilatlarında istihdam edilecek asıl ve yedek adaylar, kura çekiminin ardından duyurulacaklar.

“8 BİN İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ 3-4 NİSAN’DA”

Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada; “ÖSYM’nin 27.000 personel alımı ile ilgili yerleştirme sonuçları 4 Mart 2024 tarihinde açıklanmıştır. Bu kişilerin sözleşmeli pozisyonlara atama işlemlerinin devam etmesi nedeniyle; Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 8.000 Sürekli İşçi Alımı Kurası 3-4 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.” ifadeleri kullanılmıştı.

Atamayla ilgili bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

KURA ÇEKİMİ CANLI NASIL İZLENİR?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kuraları diğer personel alımlarında olduğu gibi Bakanlığın Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacak olup Sağlık Bakanlığı atamalarına ilişkin bilgi ve belgeler ile beraber her türlü duyuru Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfası olan yhgm.saglik.gov.tr adresinden erişime açılacak.

ALIMI YAPILACAK KADROLAR SIRASIYLA ŞÖYLE;

Sağlık Bakanlığı işçi alımı alım yapılacak meslek grupları ve kadro dağılımları;

Temizlik görevlisi: 3.550

Güvenlik görevlisi: 3.250

Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı: 84

Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı: 127

Elektrikçi (genel): 144

Isıtma ve sıhhi tesisatçı: 143


27 Bin Sağlık Personeli Alımı Resmi Gazetede!

27 Bin Sağlık Personeli Alımı Resmi Gazetede!

İnşaat boyacısı/boyacı: 64

Klinik destek elemanı: 600

Marangoz: 32

Oto bakım onarımcısı otomotiv mekanikçisi: 2

Oto elektrikçisi: 2

Otomotiv kaportacısı: 2

Editör: Serap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *