Diş Hekimi Hasan Avni Yoruç Yazgan’ın vefatıyla ilgili olarak, cenazenin bugün öğle namazını müteakip Bahattin Nakipoğlu Camii’nden kaldırılacağı duyuruldu. Yazgan için yapılan duyuruda, “Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun hocamızın” ifadelerine yer verildi.

Yazgan, diş hekimliği camiasında ilk protez uzmanlarından biri olarak biliniyordu ve bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Gırtlak kanseri tedavisi gören Yazgan, camiada sevilen ve sayılan bir kişiliğe sahipti.

Diş hekimliği camiasında büyük bir boşluk bırakan Hasan Avni Yoruç Yazgan için, “Nur içinde yatsın. Sohbetini, keyifli gülüşlerini ve dostluğunu özleyeceğiz” denildi.

Yoruç Yazgan Kimdir?


Genç Hemşire Serdal Yücel Vefat Etti!

Genç Hemşire Serdal Yücel Vefat Etti!

1974 Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra1974 Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Protetik Diş Tedavisi Anabilim dalında bilimsel çalışmalara başladı. 1976-1978 yılları Askerlik Yedek Subaylık dönemi sonrası 11.03.1980 yılında Protetik Diş Tedavisi Uzmanı olarak aynı fakültede çalışmalarına devam etti.1983 senesinde serbest hekim olarak Gaziantep’te çalışmaya başladı.8sene Gaziantep Medical Park hastahanesi Diş Hekimliği bölümünde çalıştıktan sonraHaziran 2015 ten itibiran Özel Gürdent Diş Polikliniğinde hekim ve mesul müdür olarak çalışmaya devam etmektedir.

Editör: Serap

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *