Cumhuriyetimizin 100. yılında kuruluşu ilan edilen Kamu Birliği Konfederasyonu, önemli bir dönemeç olan 1. Olağan Genel Kurul’u gerçekleştirdi. Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde düzenlenen bu etkinlik, 6 farklı iş kolunda faaliyet gösteren 8 sendika ile bir araya gelen 110 bini aşkın üye sayısıyla kamu çalışanları konfederasyonları arasında büyük bir yankı uyandırdı.

Kamu Birligi Konfederasyonu Osman Kaya 1

Kamu Birliği Konfederasyonu’nun genel kurulu, memur sendikacılığında önemli sendikaların bir araya gelerek birlik olmalarının simgesi olarak dikkat çekti. Ankara’nın prestijli otellerinden biri olan Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleşen Genel Kurulda, kamu çalışanlarının sesini daha güçlü bir şekilde duyurabilmek için atılacak adımlar da ele alındı.


Genel Başkanı Türkeş: 3600 Ek Göstergenin Gecikmesinde Tek Sorumlu Memur-Sen’dir!

Genel Başkanı Türkeş: 3600 Ek Göstergenin Gecikmesinde Tek Sorumlu Memur-Sen’dir!

Kamu Birliği Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Osman Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kardeşlerim, arkadaşlarım dün artık geride kaldı. Bugün burada bir konfederasyon olağan kurulundan ziyade memurun kendisinin yarın ve hatta tüm memurlarının evlatlarının geleceği için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ülkemizde bin dokuz yüz doksan yıllarında başlayan Memur Sendikacılığının bugün otuz dördüncü yıl dönümü. Bu dönem belki benim yaşımdan büyük ama yaşantım ile eş değer Bugün Memur Sendikacılığındaki yol ayrımının ilk günü.

BİZ KİMİZ? NE İSTİYORUZ?

Peki kimiz? Biz Ne istiyoruz? Bizler vatanı, milleti, bayrağı ve değerleri için çalışan, ülkemizin yarınları için hizmet üreten, alnının teri, yüzünün akıyla Türkiye devlet memurlarıyız. Bizler aynı minvalde kurulmuş ortak hedefe koşan milli değerlerin şuurunda hareket eden bağımsız sendikalardan oluşan Türkiye’nin En genç konfederasyonuyuz.

Bizler oturdukları yerden memur hak ettiğini almalı. Memur gelecek kaygısı taşımamalı. Memur hayal kurabilmeli, kurduğu hayalini yaşayabilmeli, memur geçim sıkıntısı yaşamamalı diyenlerden değiliz. Bizler memurun hak ettiğini alması için mücadele edenleriz. Bizler memur olarak gelecek kaygısı taşıyanların da ta kendisiyiz. “

Kamu Birligi Konfederasyonu Osman Kaya 2

“Bizler memur olarak hayal kurabilen memur olarak kurduğu hayallere erişemeyenlerin gür sesiyiz. Bizler devletimizi temsil eden memurlarız ve devletin memuru yoksul olmamalı diyenleriz Bizler sendikacılığı gerçek manada anlatmaya, göstermeye talip olanlar ve bu doğrultuda yılmadan, eğilmeden, bükülmeden yürüyecek olanlarız. Gerçek sendikacılığı göstermeye, gerçek sendikacılığı yapmaya talip olanlarız Bizler bu yolda cennet vatanımızın doğusundan batısına kuzeyinden güneyine seksen bir vilayetimizin tamamında yetkiyi almaya talip olan birleşik bir gücüz Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında kuruluşunu ilan ettiğimiz ve bugün genel kurulunu gerçekleştirdiğimiz kamu birliği konfederasyonumuz ile kıymetli kamu çalışanlarımızın insan onuruna yaraşır bir hayat sürmeleri için tarafsız duruşumuzla, hak mücadelemize ara vermeksizin edeceğiz.

Kamu çalışanlarımızın güçlü yarınları için kurduğumuz kamu birliği konfederasyonumuzun tüm ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ulaşmaz zafere hedefe koşmayan Zafer sırtını döner de gider. İnandığın yolda terini dökmezsen emekler bir bir boşa gider. Kazanmak istersen sen de zaferi gürleyen sesinle doldur gökleri. Zafer dedikleri kahramanların eseri korkaktan kaçar da cesura gider Bu yolda herkes bir nefer. Alnı ak, yüzü tak gençler. Yarınlar için gençliğinden vazgeçer, geçer de bir bir hedefe inerler. Ey bu davaya gönül vermiş yüz binler. İnanın hak da bizle beraber. Vatan için Canla başla çalışan, değerli kamu çalışanları. Sizlere söz veriyorum. Bugün teslim aldığım bu emaneti kanımın son damlasına kadar canla, başla çalışıp hak ettiği yere ulaştıracağım siz değerli memurlarımızın hakları için çalışmaktan çabalamaktan, bir an olsun vazgeçmeyeceğim.”

Kamu Birliği Konfederasyonu’na üye olan sendikalar şu şekilde sıralanıyor:

  • Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda: Genç Sağlık Sendikası
  • Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri kolunda: Adalet Sen
  • Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri kolunda: Genç Eğitim Sen, TEÇ-SEN
  • Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda: Diva Sen
  • Yerel Yönetim Hizmetleri Kolunda: Genç Belediye Sen
  • Basın Yayın ve İletişim Hizmetleri kolunda: Adil Haber Sen
  • Savunma Hizmetleri kolunda: SAVDES-SEN

Editör: Güler Sağlam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *