Geçen yıl ikinci çocuklarının müjdesini alan çift, bebeğin düzenli kontrollerini yapmak için Kepez ilçesindeki özel bir hastaneye başvurdu. Ancak doğum günü geldiğinde, bebeğin sağlıklı olduğu bilgisi verildi ve doğuma geçildi. Ancak doğum sonrasında yaşanan acı gerçek, aileyi şok etti.

Doğumun ardından çocuğun ağlamadığını fark eden anne, durumu sorduğunda bebeğin sağlıklı olduğu yanıtını aldı. Ancak bir süre sonra yaşanan telaşın ardından çift, çocuklarının hayatını kaybettiğini öğrendi. Baba Münir Ulaş Özen, hastane yetkililerinden aldıkları bilgilerle bebeğin öldüğü haberiyle karşılaştı.

Ölen çocuklarını Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götüren aile, ardından polis merkezine giderek hastane hakkında şikayette bulundu. Ölen çocukları için hazırladıkları odada bile eşyalarına bakamayan çift, ölümde ihmal olup olmadığının ortaya çıkmasını istiyor.MHP 3600 Ek Göstergeyi Gündemden Düşürmüyor!

MHP 3600 Ek Göstergeyi Gündemden Düşürmüyor!

‘DOKTOR ORTADA YOKTU’

Meray Canpolat Özen, “Doğumdan 1 gün önce kontrole gittiğimizde suyumun azaldığı söylendi. Ancak müdahale etmek yerine ertesi gün gelmem söylendi. Sonraki gün sabah hastaneye gittiğimizde suni sancı verildi. Çok ağrım olmamasına rağmen devam edildi. Ailemden onay alıp sezaryen doğuma aldılar. Narkoz verdikten sonra doktor ortada yoktu. Bana müdahale edilmedi” dedi.

‘BEBEĞİMİ 15-20 SANİYE GÖREBİLDİM’

Meray Canpolat Özen, “Doğumdan çıktıktan sonra ‘Bebeğin sağlıklı, gayet iyi’ dediler. Bebeğimi doğumdan sonra 15- 20 saniye kadar görebildim. Bebeğimin boğazına bir şey takıldığını hissettim. Ağladığını duymadım. Oradaki hemşirelere söyledim. Ancak bir şey yapmayıp bebeğimi götürdüler. Sonra da ölüm haberini aldım. Bebeğimin kesik kesik nefes aldığını görünce sorduğumda ‘Kendine gelecek. Korkma gayet sağlıklı’ dediler” diye konuştu.

‘SORULARIMA KİMSE CEVAP VERMEDİ’

Hastaneden net bilgi alamadıklarını belirten baba Münir Ulaş Özen, “Doğum sonrasında bebeğin sağlıklı olduğunu ama yorulduğunu, bu nedenle 1-2 saat kuvözde kalması gerektiğini söylediler. Eşimi ve çocuğumu beklerken, içeride bir bebeğe müdahale edildiğini duydum. Ancak sorularıma kimse cevap vermedi. Odadan koşarak bir doktor çıkıp elinde bir paketle geri geldi. Sonrasında bir doktor daha oksijen tüpüyle koşarak içeri girdi” dedi.

‘ÇOCUĞUM DOĞANA KADAR GAYET SAĞLIKLIYDI’

Çocuklarının hiçbir sağlık problemi olmadığını söyleyen baba Özen, “Bu aşağıya inilip alınan eşyaların orada olması gerekmez miydi? Sonrasında da 4- 5 güvenlik görevlisi başımıza geldi. Oğlumun ölümünde hastanenin ihmali olduğunu düşünüyorum. Hastane hakkında şikayetçi olduk. Benim çocuğum doğana kadar gayet sağlıklıydı. 9 ay boyunca tüm kontrollerinde bize bir şey söylenmedi” diye konuştu. Hastaneden ise konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *