. İddiaya göre, Ş. Ş., eşine ait gayrimenkulleri üzerine geçirmek amacıyla para ile rapor almak için Doktor E. S. ile anlaşmış.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusuna göre, bu karmaşık olayda iki şüpheli bulunuyor. S. Ş.’nin beyin tümörü teşhisi konulduğu belirtilen suç duyurusunda, “Müvekkilim S. Ş. beyin tümörü hastasıdır. Eşi Ş. Ş. tedavilerini aksatmakta ve hastanın mal varlığını üzerine geçirmektedir. Ayrıca, hastanın hayatını riske atacak şekilde tedavi eksikliklerine sebep olmaktadır. Hasta eşini evde tek bırakarak yurtdışı seyahatlerine katılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Şüpheli Ş. Ş.’nin, Doktor E. S. ile irtibata geçerek 24 saatlik bir rapor alması, bu olayın nasıl bir plan içinde gerçekleştiğini ortaya koymuştur.Doktoru Darp Eden Öğretmen Görevden Alındı!

Doktoru Darp Eden Öğretmen Görevden Alındı!

VEKÂLETNAME İÇİN RAPOR İSTEDİ

Ş. Ş.’nin, eşinin kendisine vekâlet verebilmesi için akıl sağlığı yerindedir raporu almaya çalıştığı kaydedilen dilekçede şöyle denildi: “Ş. Ş. 23 Ağustos 2023 günü hasta eşini Tuzla Devlet Hastanesi’ne götürmüş. Orada, kendisine vekâlet verebilmesi için aklı yerinde raporu almak istediğini söylemiş. Ancak ilk önce psikolog ve ardından psikiyatrist tarafından bu rapor kendisine verilmemiş” ifadeleri kullanıldı.

TUZLA’NIN VERMEDİĞİ RAPOR PENDİK’TE ÇIKTI

Suç duyurusu dilekçesinin devamında ise “Bunun üzerine bir gün sonrasında bu sefer eşini Pendik Devlet Hastanesine götürmüş. Oradan da bir sonuç elde edemeyince illegal yollardan bu raporu almak için tanıdıklarını aramış birkaç kişiyi araya sokmuş ve S. Beyin kimlik bilgilerini birine yollamıştır” denildi. S. Ş.’nin kimlik bilgileri gönderilen kişinin, “Benden, parayla sağlık raporu istendi” dediği kaydedildi.

24 SAAT SÜRELİ BİR RAPOR ALDI

Suç duyurusunda Ş. Ş.’nin, aradığı raporu Pendik Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. E. S.’den aldığı kaydedilerek “Şüpheli 24 saatlik rapor almış. Üstüne, e-nabız uygulamasından, bir gün önce Tuzla Devlet Hastanesi’nden alınamayan rapor başvurusunu hukuka aykırı yolla sildirmiş” bilgisine yer verildi.

Ş. Ş. adına çıkarılan vekâletnamenin hukuka aykırı olduğu öne sürülen dilekçede iki şüpheli hakkında dava açılması talep edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *