Hasta yakınlarının bir sağlık çalışanına yönelik gerçekleştirdiği şiddet olayını öğrenen HEP-SEN sendikası, yaşananları sert bir dille kınayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Sağlık camiasında çalışanların güvenli bir ortamda görev yapabilmesi ve hastaların en iyi hizmeti alabilmesi için acil tedbirler alınması gerektiğine vurgu yaptı.Hükümetin sağlık sistemini eleştiren Ak Partili Milletvekili Kim?

Hükümetin sağlık sistemini eleştiren Ak Partili Milletvekili Kim?

Şiddet olaylarının kabul edilemez olduğunu belirten sendika, sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak için gerekli önlemlerin alınması çağrısında bulundu. “Şehir değişiyor, hastane değişiyor, saat gün değişiyor, ama sağlık çalışanlarının gördüğü şiddet ve can güvenliğinin olmadığı gerçeği değişmiyor” ifadeleriyle şiddetin karşısında durulması gerektiğini belirtti.

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’nde yaşanan bu olay, sağlık camiasında ki şiddetin ciddiyetini bir kez daha gündeme getirirken, yetkililere çağrı yapılarak benzer olayların önüne geçilmesi için tedbirler alınması talep edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *