Toplantıda Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Cesur Öztürk ve birçok hekim de hazır bulundu. “Hekimlerimiz Bu Ülkenin Geleceği, Bugünü, Yarını” sloganıyla gerçekleştirilen toplantıda Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in amaçları ve faaliyetleri hakkında konuştu.

Doğan, Komisyonun hedeflerini paylaşarak, “Biz sağlık sisteminin geleceği adına, hekimlerimiz adına, yarınlarımız adına çalışmak istiyoruz. Hekimlerimiz bu ülkenin geleceği, bugünü, yarını. Sağlık-Sen bu bilinçle sendikal mücadeleyi yerine getiriyor” dedi. “Sağlık Sistemindeki Birliği Yeniden Kurmak İstiyoruz” diyen Doğan, sağlıkta bir mücadele olacaksa hekimin, hemşirenin, paramediğin, tıbbi sekreterin, radyoloji teknikerinin, fizyoterapistin bir araya gelmesi gerektiğini vurguladı.

Hekim Olmazsa Da Olmaz, Hemşire De Olmazsa Olmaz.

Doğan, “Eğer sağlıkta bir mücadele olacaksa bu hekimin, hemşirenin, paramediğin, tıbbi sekreterin, radyoloji teknikerinin, fizyoterapistin bir araya gelmesiyle olur. Hekimimizin, hemşiremizin yoğun bakımdaki, ameliyathanedeki çalışmalarını ve yaşadıkları zorlukları hepimiz biliyoruz. Hekim olmazsa da olmaz, hemşire olmazsa da olmaz. Bu ekibi parçalamak, bölmek istiyorlar. İşte biz bu birlikteliği sağlamak için Hekim Komisyonu’nu kurduk” şeklinde konuştu.

Güç Birliği İle Sağlıktaki Birlikteliği SağlayacağızBaşkan Mahmut Faruk Doğan: Üniversitelerdeki Sağlık Çalışanlarının Mağduriyetlerini Çözeceğiz!

Başkan Mahmut Faruk Doğan: Üniversitelerdeki Sağlık Çalışanlarının Mağduriyetlerini Çözeceğiz!

“Bizim derdimiz üzüm yemek” diyen Doğan, “Biz hemşirenin olduğu gibi hekimin de sözcüsü olmak istiyoruz. Güç birliği ile sağlıktaki birlikteliği sağlayacak ve mücadeleyi daha değerli hale getireceğiz” ifadelerini kullandı. Tıp alanı için sendika olarak yaptıkları çalışmalara değinen Doğan, “TUS başta olmak üzere dijital tıp eğitimi veren Medotomy ile eğitim programları ve kitapları üzerinden yüzde 30 indirim anlaşması yaptık. Hekim ve hekim adayı arkadaşlarımız için sendika olarak faaliyetlerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Güldiken: Tüm Hekimlerimizi Sağlık-Sen’e Davet Ediyoruz

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Hüseyin Alperen Güldiken, Hekim Komisyonu’nun amacından bahsederek, “Biz hekimin, hemşirenin, teknikerin, teknisyenin ve ATT’nin yani sağlığın tüm bileşenlerinin bir bütün olduğunu biliyor ve bu inançla çalışıyoruz.

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu da hekimlerimizin ekonomik, özlük ve sosyal haklarının geliştirilmesi ve korunması adına çalışmalara başladı. Biz sağlığın tüm bileşenleri bir araya gelerek mücadele etmek zorundayız. Ancak bu şekilde mücadele ederek bir noktaya gelebiliriz. Bu yüzden tüm hekimlerimizi Sağlık-Sen çatısı altında yaşanan sorunlara karşı mücadele etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *