Pehlevan, yaptığı açıklamada, yanık iddialarını kısmen doğrulayarak, “Hayati tehlike oluşturacak bir durum söz konusu değil. Tüm testleri, kontrolleri vatandaşlarımız zarar görmemesi adına yapıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Şehir Hastanesi’nde elektrik kesintisine bağlı olarak hastaların zarar gördüğü yönündeki haberlere ilişkin Pehlevan, “Şu anda bir problem gözükmüyor. Ameliyatlar devam ediyor. Sistem kontrolleri, rutin kontroller devam ediyor. Hayati tehlike oluşturacak bir durum söz konusu değil. Tüm testleri, kontrolleri vatandaşlarımız zarar görmemesi adına yapıyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığı’ndan destek alıyoruz. Vatandaşlarımız güvenle ameliyatlarını olabilirler. Hayatı tehdit edecek bir durum yok.Bakan Koca: Acil Durum Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı!

Bakan Koca: Acil Durum Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı!

En ufak bir durumda önleyici tedavi edici önlemleri alıyoruz. Herhangi bir problem olmaması adına hiçbir hastamızın ve çalışanımızın zarar görmemesi adına testleri her hastane de olduğu gibi burada da yapıyoruz. Sorun jeneratörlerden kaynaklı değil orası akıllı bir bina elektrik kesintisinde bile orası kendini otomatik olarak çevirebilecek bir sistem herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Bir tehlike söz konusu değil. Gerekli tüm testleri tekrar tekrar yaptık. Bu testleri yapıyoruz ki en ufak şüpheli durumda sıkıntı ortaya çıkmasın. Tespit edilen herhangi bir neden yok. O konuyla ilgili hastalarımız zaten taburcu oldular. Günde 150-200 ameliyat yapılıyor herhangi bir sıkıntı yok” şeklinde konuştu.

Kocaeli Şehir Hastanesi yönetimi, yaşanan olayın ardından gerekli önlemleri aldıklarını ve hastane süreçlerinin normale döndüğünü belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *