Kadrolu hastane Müdürlerinin ek ödeme mağduriyetiyle ilgili Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine görüş sorulmuş olsa da buradan olumlu cevap alamayan Müdürler Hazine ve Maliye Bakanlığına görüş sordular.

Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşünde ise “söz konusu personelin görev yaptığı yer dikkate alınarak ilgili olduğu bölümdeki esaslara ve unvanına göre ek ödemesinin hesaplanabileceği değerlendirilmektedir.” hükmü yer aldı.

hastane-mudurlerinin-ek-odemesiDr. Tayyar Ve Hemşire Özlem Öz Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Dr. Tayyar Ve Hemşire Özlem Öz Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığının bu görüşüyle beraber personel zararı hiçe sayılmış, herhangi bir iyileştirme adımı atılmadı. 

Öyleyse soruyoruz???

Bu görüşü soran ve işlemleri başlatmayan Daire Başkanı hiç görev yapmadığı bir yerde sözleşme imzalamış, kendisi gibi doktor olup, Bakanlıkta üst düzey görevlerde bulunan ve bir yerlerde başhekim , başhekim yardımcısı , Başkan Yardımcısı, Başkan sözleşmesi imzalayan ve Bakanlıkta Daire Başkanı ve üstü görevlerde bulunanlar için görüş sormuş mu?

“NE GÜZEL SİSTEM”

Konu kendileri olunca sözleşmeli yöneticilikten en üst düzey döner ve ek ödeme alıyorlar. Ne güzel iş ne güzel sistem. Umarım birileri bu sistemi kabul etmeyip, düzeltme yoluna gider. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu sistemden haberi yoktur. Olsa bir koltuğa iki karpuz işine karşı çıkacaktır. 

DAİRE BAŞKANI DÖNER SERMAYESİ İÇİN GÖRÜŞ ALDI MI?

İlginç olan bu görüşü yazandan tut en üst düzey imzayı atana kadar tüm yöneticiler ek ödemeyi tavandan almaktadırlar. Bu ödeme işlemini yaparken hangi görüşe istinaden yapılması talimatını vermişlerdir. Öncelikle olumlu görüşe işlem başlatmayan Daire Başkanı kendi imzaladığı ve hiç görev yapmadığı sözleşmeli yöneticilikten aldığı döner sermaye ödemeleri için görüş alsın. Asıl o konu hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığından görüş sorsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ek ödeme mağduru kadrolu hastane müdürleri için bir an evvel işlem başlatmasını ümit ediyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *