Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyesi Doktor Kazım Doğan Eroğulları’nın da katıldığı eylemde, “Sağlıklı-Güvenli Çalışma Alanları ve Emeğimizin Karşılığını İstiyoruz” diyen hekimler, hastanenin açılmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarının hala sağlanamamış olmasına dikkat çekti.

Eylem sırasında yapılan basın açıklamasında, “Çalışma koşullarımızın iyileştirilmesi ve güvenli bir ortamda hastalarımıza hizmet verebilmemiz için taleplerimizi bir kez daha ifade ediyoruz. Bu sorunları çözmek, sadece çalışanlar için değil, aynı zamanda hastalarımızın güvenliği açısından da hayati öneme sahiptir.” denildi.

Gaziantep Şehir Hastanesi çalışanları, taleplerine yönelik çözüm bulunana kadar eylemlerine devam etme kararı aldıklarını vurgulayarak, sağlık alanında yaşanan sorunlara dikkat çekmeye devam edeceklerini belirtti. Hastane yönetimi ise yapılan eyleme dair henüz bir açıklama yapmış değil.Yurt Dışına Giden Doktorların ‘Paragöz’ Tartışması Halen Gündemde!

Yurt Dışına Giden Doktorların ‘Paragöz’ Tartışması Halen Gündemde!

“Can Güvenliğimiz Yok”Gaziantep Şehir Hastanesi Başhekimlik binasının önünde gerçekleşen eylemde hastanede görev yapan hekimler açıklamada bulundu. Açıklamada, “Hastanede görev yapmaya başladığımızdan bu yana ciddi bir çalışan eksiği var ve bu yoğun bir iş yükü doğurdu. Çalışma koşullarındaki yetersizlikler sonucu hasta ve hasta yakınları ile karşı karşıya gelmek zorunda kalıyoruz. Buna karşın can güvenliğimizi sağlayacak hiçbir önlem alınmıyor” ifadelerini kullandı.“Görev Yaptıkları Hastanelere Geri Dönecekler” “Başhekimlik ile yaptığımız görüşmelerde verilen sözler tutulmadı. Son olarak döner sermaye teşvik ücretlerinin olması gerekenin çok altında yatırılıyor. Hastanede çalışan hekimler ve sağlık emekçileri; çalışma koşullarının derhal düzenlenmemesi halinde daha önce görev yaptıkları hastanelere geri dönmek isteyeceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *