Üniversite yetkilileri, konuyla ilgili resmi bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Polikliniği’nde görev yapan doktorumuzun, bir hasta yakını tarafından darp edildiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırıya maruz kalan meslektaşımıza, Üniversitemiz ve tüm sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, gerçekleşen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımız, gece gündüz demeden özveriyle görevlerini yerine getirmektedir. Bu nedenle, şiddet, hakaret ve benzeri tavırlarla karşılaşmaları kabul edilemez.”

Üniversite yönetimi, saldırıyı gerçekleştiren kişi hakkında adli soruşturma başlatıldığını ve olayın takipçisi olacaklarını kamuoyuna bildirdi. Ayrıca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her türlüsünün karşısında duracaklarını vurguladılar."Aile Diş Hekimliği" Uygulaması 2024'te 20 İle Hayata Geçiriliyor!

“Aile Diş Hekimliği” Uygulaması 2024’te 20 İle Hayata Geçiriliyor!

Olayın detaylarına ilişkin adli sürecin devam edeceği belirtilirken, Üniversite yönetimi, benzer durumların yaşanmaması adına önleyici tedbirler alacaklarını ve sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak için gerekli adımları atacaklarını belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *