Torpilin geldiği nokta: Ebeyi diş hastanesine diş tedavisine atadılar

Torpilin geldiği nokta: Ebeyi diş hastanesine diş tedavisine atadılar

Uzun bir süre boş kalan İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna getirilen Beytullah Şahin, deprem sonrası dönemde kentin yeniden ayağa kaldırılmasında önemli rol üstlenmişti. 

Şehre katkı sağlayacak projeleriyle ilgili detaylar ise merakla bekleniyor. Ali Nuri Öksüz’ün istifasının ardından boşalan görev, Beytullah Şahin’in atanmasıyla son buldu. Şimdi gözler, Beytullah Şahin’in liderliğindeki sağlık müdürlüğünün Kahramanmaraş için nasıl bir yol haritası çizeceğine çevrilmiş durumda. 

Beytullah Şahin kimdir?

1971 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ordu’da tamamladı. 1989 yılında girdiği Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu. 1995 yılında Ağrı’da hekimlik görevine başladı. 1998 yılında Ordu’ya tayin oldu ve 2002 yılına kadar hekimlik görevini sürdürdü. 2002 yılında Ordu Sağlık Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak sağlık yöneticiliğine başladı.

2003 yılında getirildiği Ordu Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcılığı görevinden 2008 yılında ayrılarak 2012 yılı sonuna kadar çalışacağı UNDP Saha Gözlemciliği görevine başladı. 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 2012 yılı Kasım ayında başladığı Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevinden yeniden oluşturulan UNDP Saha Gözlemciliği görevi için 2014 yılında ayrıldı. 2012 yılında Sağlık Yöneticiliği alanında yüksek lisansını tamamlayan Dr. Beytullah Şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *