Sanmak’ın mesajında, “Yangın merdivenlerinde çöp sigara görmeyeceğim, ilgili birimde kim içerse aynı gün içinde gereğini yapacağım. Yaka kartı takmayan görmeyeyim. Kılık kıyafet düzgün olsun. Terlik giyen şort giyen hastaneye gelmesin, görürsem en ağır şekilde gereğini yaparım. Herkes birimine sahip çıksın” ifadeleri yer alıyordu.

uzm-1

Ayrıca Sanmak’ın doktorlar arasında yaptığı mesajda, “Merhaba arkadaşlar, hastanemize yarın Bakan Yardımcısı ziyarette bulunacağından kılık kıyafet, kartların takılması ve mesai konusunda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz” şeklinde bir iletişim kurduğu ve doktorlar olmadığı gruba attığı mesajda ise, daha emrivaki ve tehditvari bir üslup kullanıldığı görüldü.

SES, Sanmak’ın mesajlarındaki üslup ve yaklaşımını eleştirerek, “Adeta liyakatsız bir şekilde yönetici yapılanların, emekçileri nasıl değersiz gördüğünün yansımasıdır” şeklinde açıklama yaptı. Sendika, bu tür tehditkar ve emrivaki niteliğindeki ifadeleri kabul edilemez bulduklarını vurgulayarak, idari soruşturmanın derhal başlatılmasını talep etti.

DOKTORLARA BAŞKA, DOKTOR DIŞINDAKİLERE BAŞKA MESAJ ATTI

uzm-2

‘BAKAN YARDIMCISI GELİYOR DİYE KENDİNCE HAZIRLIK YAPMIŞ’

Mardin SES Şube Eş Başkanı Dr. Özgür Bilek, Sağlık Bakanı Yardımcısının Mardin’e gelmesinden dolayı başhekim yardımcısının ‘kendince hazırlık yaptığını’ belirtti. Bütün sağlık kurumlarında bunun gibi emrivaki ve tehditvari üslupla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Bilek, “Beraber çalıştığı sağlık emekçilerinin iş arkadaşı ya da ekip arkadaşı olduğunu unutan, üstenci tavır sergileyen, değersiz gören ve adeta köle muamelesi yapan bu tarz zihniyetlerle, yönetici atamalarında liyakatın olmadığı, sendikal ve siyasal referansların ağır bastığı bir ortamda karşılaşmak da haliyle kaçınılmaz oluyor” dedi.BM'nin Üzücü Haberi! Genç Doktor, İlk İş Gününde Hayatını Kaybetti!

BM’nin Üzücü Haberi! Genç Doktor, İlk İş Gününde Hayatını Kaybetti!

‘BU TARZ İŞLEMLERİN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ’

Sağlık emekçisi arkadaşların yeterli bilgi ve beceriye sahip olmayan yöneticilerle çalıştığına dikkat çeken Bilek, “Bu yöneticiler yönetememe hallerini gizlemek için bu tarz sözlü şiddete ve mobbinge başvuruyor. SES olarak asla bu tarz bir yaklaşımı kabul etmiyoruz. Sağlık kurumlarının her köşesinde halkımıza daha nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla, uykusuzluğumuz, acılarımız, açlığımız, terimiz var. Sağlık hizmetinin öznesi biziz ki bu yüzden emek bizim, söz bizim diyoruz ve sağlık emekçilerine, insanlık onuruna yakışır çalışma koşulları sağlayana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘SARI SENDİKA’YA YÖNLENDİRİYORLAR

SES Şube Yöneticisi Mücahit Cevheroğlu da sağlık personeline karşı ‘gücünü hissettirmeye’ çalışan Sanmak hakkında yasal işlem başlatılması ve Sanmak’ın özür dilemesi gerektiğini söyledi. Cevheroğlu, “Yer yer yöneticilerin mobbinglerine maruz kalıyoruz. Sarı sendikaya üye olmayanları ilçelere verme durumları söz konusu oluyor. Bizzat bana da yapıldı ama bu sefer üslupla ilgili elimizde somut belge var ve bu tarz işlemlerin önüne geçmek istiyoruz” dedi.(Gazete Duvar) 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *