15 Temmuz’da havale geçiren bir komşusunu hastaneye götüren Fatih Özbek, burada yaşanan olaylarla gündeme geldi. Özbek’in, komşusunun yakınları ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırgan tutumu, partisi tarafından tepkiyle karşılandı ve disiplin süreci başlatıldı.

Duvar haber sitesinin aktardığına göre, sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen saldırılar ve söz konusu paylaşımı, MHP Genel Merkezi tarafından dikkatle incelendi. Parti içinde yapılan değerlendirmeler sonucunda, Fatih Özbek’in il başkanlığı görevine son verilmesi kararı alındı.

Özbek’in paylaşımında yer alan ifadeler ve saldırgan tavırları, partinin disiplin ilkeleriyle uyuşmaması sebebiyle görevden alma kararı alındı. MHP’nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti tasvip etmediği ve üyelerinden bu tür tutumlar sergilemelerini beklediği belirtiliyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRDI

Epilepsi hastası olan T.Ş.’nin havale geçirmesi üzerine MHP Hakkari İl Başkanı Fatih Özbek ve T.Ş.’nin yakınları, devlet hastanesine geldi. Özbek ve hasta yakınları, ‘yeterli müdahalede’ bulunulmadığı gerekçesiyle sağlık çalışanları ve güvenlik görevlilerine saldırdı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Güvenlik kamera kayıtlarına da yansıyan görüntüler üzerine başhekim, nöbetçi doktor ve 5 hastane personeli, olayın ertesi günü konuya ilişkin Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yaşanan olaya ilişkin Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Öte yandan havale geçiren kadının olaydan hemen sonra Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

“TEŞKİLAT BAŞKANIMA HİZMETKARIM”Milli Eğitim Bakanı Tekin, Bakan Koca’dan Destek İstedi

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Bakan Koca’dan Destek İstedi

Olayın ardından Özbek, MHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı. Özbek, sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli büyüğüm kıymetli başkanım Teşkilatlardan Sorumlu E.Semih Yalçın Başkanımızın  emirleriyle Hakkari il başkanlığı görevime son verilmiştir Benim büyüğüm emir vermiş Başımla Beraber Ben o kapıda her daim liderime. Teşkilat Başkanıma. Hizmetkârım .”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *